Wyrób pieczątek – usługi firmy grawerskiej

Wyrób pieczątek – usługi firmy grawerskiej

Grawerstwo jest jednym ze starych zawodów rzemieślniczych. Wydawać by się mogło, że zawód ten jest już na wymarciu, jednak jest to wrażenie wysoce błędne. Z grawerowanymi przedmiotami spotykamy się na co dzień, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jedna z najlepszych firm w Krakowie oferujących grawerowanie specjalizuje się na przykład w grawerowaniu tabliczek do automatyki przemysłowej.

Pieczątki – kto z nich korzysta?

pieczątkiGrawerowane są oznaczenia do rozdzielni, do szaf, rurociągów, w ten sposób znaczone są nawet kable elektryczne. Grawerowanie jest metodą tworzenia rys czy wgłębień w różnego rodzaju materiałach. Do najpopularniejszych materiałów należą obecnie metale, pleksi, guma i szkło. Grawerować można jednak właściwie na wszystkim – na kamieniu, gumie, drewnie czy papierze. Większość z nas spotyka się z grawerowaniem w postaci wykonanych tą metodą pieczątek. Pieczątki podzielić możemy ze względu na przeznaczenie, rodzaj materiału użytego jako nośnik odbijający oraz ze względu na techniki użyte do ich wytwarzania. W samym tylko Krakowie istnieje kilkadziesiąt firm wykonujących pieczątki. Największe firmy posiadają naprawdę duży ich wybór. Pieczątki Kraków należą do podstawowego wyposażenia każdego biura a ich przeznaczenie jest dużo większe niż można by przypuszczać. Duże firmy z Krakowa oferują więc pieczątki zawodowe, firmowe i okazjonalne. W ofercie znajdziemy pieczątki dla kancelarii, czyli takie, które pomagają w archiwizacji i obiegu dokumentacji, służą do numerowania i chronologii stron. Dla księgowych znajdą się pieczątki ułatwiające ewidencjonowanie i uzupełnianie dokumentów czy zamieszczanie adnotacji. Dla wszystkich zawodów medycznych, dla szpitali, aptek i firm farmaceutycznych oferowane są pieczątki lekarskie. Do tego dochodzą stemple bankowe i marketingowe. Osobną grupą pieczątek są tzw. faksymilie – pieczątki zastępujące odręczny podpis. Do jeszcze innej kategorii pieczątek należą datowniki i numeratory. Sporą ciekawostką są też tak zwane stemple suche służące do trwałego odciskania na papierze. Takie stemple używa się do znakowania świadectw i wszelkiego rodzaju certyfikatów. Podręczne pieczątki używamy w zasadzie w każdym zawodzie.

 

Ostatnio coraz popularniejsze są również pieczątki osobiste i okazjonalne. Firmy z Krakowa oferują pieczątki świąteczne, ślubne, z logo a nawet pieczątki ze zdjęciem. Jeśli chodzi o wybór pieczątek to jest on ogromny. Firmy prześcigają się wręcz w oferowaniu coraz lepszych jakościowo i coraz bardziej pomysłowych pieczęci, stempli i pieczątek. Z całą pewnością każdy jest w stanie znaleźć w ich ofercie coś w sam raz dla siebie.