W jaki sposób prezentować plakaty?

W jaki sposób prezentować plakaty?

Na zewnątrz budynków plakaty zwykle przyklejane były do murów czy do słupów ogłoszeniowych. Użycie kleju i nierównomierne jego rozprowadzenie sprawiało, że afisz wyglądał nieestetycznie – był pełen marszczeń i zagnieceń.

Ramka do plakatów dwustronna

ramki do plakatówZ kolei wewnątrz budynków plakaty prezentowano na tablicach korkowych – wówczas także były one niszczone poprzez wbijanie pinezek. Czy jest zatem możliwość takiej prezentacji plakatu, która w żadne sposób nie wpłynie na jego estetykę? Okazuje się, że tak – to ramki do plakatów reklamowych. Producenci proponują różne rozmiary ramek, a więc z powodzeniem możemy eksponować zarówno afisz A0, jak i plakat A3 lub A4. Ramki do plakatów reklamowych wykonane są z profili aluminiowych, które odznaczają się lekkością, a przy tym dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystane tworzywo sztuczne jest niełamliwe. Grafikę reklamową umieszcza się pomiędzy elastycznymi płytami antyrefleksyjnymi, które stanowią równocześnie zabezpieczenie plakatu przed zanieczyszczeniami czy przed zarysowaniem przez wandali. Właściwości antyrefleksyjne sprawiają, że promienie słoneczne w żaden sposób nie przeszkodzą w odbiorze treści na plakacie.

ramki do plakatówRamki do plakatów reklamowych pozwalają na dwustronną prezentację afiszów – to cecha, dzięki której dobrym miejscem na ekspozycję plakatów są na przykład okna autobusów – wówczas nasza reklama będzie widoczna zarówno dla pasażerów, jak i dla osób przechodzących akurat ulicą czy siedzących na przystanku. Ramki do plakatów reklamowych są wykorzystywane jednak także w centrach handlowych, aptekach, domach kultury, kinach i wielu innych miejscach. Wśród zalet ramek wymienia się szybki i łatwy montaż, z którym poradzi sobie właściwie każdy. Ramki umożliwiają także równie szybką zmianę plakatów reklamowych znajdujących się wewnątrz nich. Dzięki temu niepotrzebnie nie tracimy czasu. W ofertach producentów znajdziemy jednak nie tylko pojedyncze ramki do plakatów reklamowych, ale także propozycje bardziej rozbudowane – jak przeglądarki ścienne. To połączone ze sobą dwustronne aluminiowe ramki na plakat, a ich przeglądanie przypomina obracanie kartek w zeszycie. Dzięki temu ramki zajmują o wiele mniej miejsca, a więc to rozwiązanie dobrze sprawdzi się na małej przestrzeni – możemy je zastosować na przykład na wystawie, na konferencji czy na targach.

W zależności od potrzeb, można zmieniać ilość ramek, w którą wyposażona jest ich przeglądarka. Od nas zależy także rozmiar ramek – choć przeglądarki poleca się zazwyczaj do plakatów A4.

Close Menu