Social media – przydatne informacje

Social media – przydatne informacje

Nie da się ukryć, że social media, czyli media społecznościowe, są obecnie jednym z najczęściej używanych mediów na całym świecie. Codziennie miliony użytkowników logują się do różnych serwisów by wrzucać tam swoje zdjęcia, filmy, teksty, a także by oglądać co porabiają gwiazdy czy sprawdzają wiadomości.

Platformy które przyciągają użytkowników

social mediaSocial media to także ogromna szansa dla firmy by móc się skutecznie zareklamować i trafić bezpośrednio do odbiorów. Co warto o nich wiedzieć? Przede wszystkim zawsze warto myśleć o skali. Reklama radiowa, prasowa, czy nawet telewizyjna nie mają takiej siły oddziaływania jak reklama w mediach społecznościowych. Reklamy tam są dopasowane do potrzeb użytkowników. Jeśli dana osoba lubi profile urodowe i obserwuje znane modelki to jest duża szansa, że wyświetlą się jej reklamy kosmetyków czy salonów urody w najbliższej okolicy. Z kolei osoba wrzucająca fotki z dalekich podróży i angażująca się w grupy podróżnicze z pewnością dostanie polecenie sprzętu turystycznego. W ten sposób reklama trafia konkretnie do potencjalnego klienta, a nie do wszystkich, w tym osób totalnie niezainteresowanych daną branżą, czy asortymentem.

agencja social media łódźDruga ważna rzecz to wiele możliwości reklamowania produktów w mediach. Z pewnością doświadczona agencja social media będzie w stanie zaproponować różne opcje. Przede wszystkim ważne jest to, by firma miała swoją oficjalną stronkę na różnych portalach. Wtedy wielbiciele firmy dostają stale informacje o nowościach, praktyczne porady, czy kody promocyjne. Warto wchodzić też we współpracę z influencerami, czyli znanymi osobami, które mogą na swoich profilach promować nasze produkty. W ten sposób ich fani chętnie się skuszą na produkt reklamowany przez ich idola. Można pójść także w stronę marketingu szeptanego. Zatrudnia się wtedy osobę która ma już konto na danym serwisie i może wrzucać pozytywne komentarze na temat firmy/produkty pod postami czy na grupach. Całość musi oczywiście być naturalna, tak by nie brzmiała jak reklama, a jak rzetelne polecenie osoby znającej się na danym temacie. Agencja social media na pewno będzie zatrudniać osobę odpowiedzialną za takie działania.

Podsumowując, media społecznościowe to coś czego nie można ignorować. To masa różnych platform, generujących miliardowe zyski, przyciągająca miliony użytkowników każdego dnia. Zdecydowanie każda szanująca się firma, chcąca odnieść sukces, powinna zadbać o swoją widoczność w social mediach. W razie potrzeby profesjonalna agencja social media zawsze służy pomocą w tym zakresie.