Precyzyjne wzory na różnych powierzchniach: grawerowanie laserowe

Precyzyjne wzory na różnych powierzchniach: grawerowanie laserowe

Różnorodne wzory, odznaczające się nie tylko kolorem, ale również fakturą, stanowią jedną z podstaw tworzenia np. eleganckich, przyciągających wzrok opakowań. Czasem nawet prosty wzór, ale wyróżniający się, ponieważ jest wklęsły lub wypukły, wystarczy w zupełności do stworzenia intrygującego, nietuzinkowego przedmiotu. Z tego powodu grawerstwo znajduje zastosowanie nie tylko w tworzeniu przedmiotów dekoracyjnych czy prezentów, ale także w tworzeniu opakowań i gadżetów reklamowych i promocyjnych z wyższej półki.

Jeśli chodzi o znakowanie laserem Warszawa i inne duże miasta to odpowiednie miejsce do szukania odpowiedniego zakładu, świadczącego takie usługi. Rosnąca konkurencja w naturalny sposób wymusza wysoki standard usług i konkurencyjne ceny.

Usługi związane z takim wykorzystaniem lasera, tj. grawerowanie, cięcie i znakowanie laserem są coraz bardziej popularne, ze względu na to, iż jest to najszybszy i najdokładniejszy sposób na tworzenie dekoracyjnych wzorów i różnorodnych, trwałych napisów na różnych powierzchniach. Głównie metalowych, ale możliwe jest też stosowanie tej techniki na szkle, ceramice, drewnie, gumie, skórze, kamieniu i innych. Laser jest ceniony także ze względu na swoją czystość, ponieważ grawerowana czy znakowana powierzchnia nie wymaga czyszczenia po zakończeniu pracy.

Laser można wykorzystać np. do nanoszenia:

  • różnego rodzaju kodów, dat, oznaczeń;
  • numerów seryjnych;
  • symboli, logo;
  • napisów;
  • grafik i wzorów, nawet drobnych lub bardzo skomplikowanych.

grawerowanie laserowe

Close Menu