Jakie programy do tworzenia aplikacji mobilnych?

Jakie programy do tworzenia aplikacji mobilnych?

Aplikacje są oprogramowaniem na przenośnie urządzenia. Zyskują coraz większą popularność i dlatego coraz więcej osób, chce je tworzyć. Nie jest to zadanie łatwe, szczególnie dla laika. jednak bardzo przydatne są specjalne programy, w których można stworzyć nową aplikacje.

Tworzenie aplikacji mobilnych jest podobne jak tworzenie stron webowych. Zanim się za to zabierzemy, warto jest poznać dokumenty producentów programów do tworzenia aplikacji. Jednymi z bardziej popularnych są:

  • iOS Human Interface Guidelines,
  • Android User Interface Guidelines,
  • Blackberry Smartphones UI Guidelines.

iOS Human Interface Guidelines – jest programem, które prezentuje tradycyjne elementy interfejsu iPada lub iPhone. Do tego tłumaczy oraz objaśnia sposoby używania. Przykładowo dany program może pokazać ile zakładek jest na iPhonie, czy co oznaczają ikony, które wykorzystuje się na tabletach.

Android User Interface Guidelines -głównym zadaniem interfejsu tego programu jest pokazywanie przydatnych informacji o wielkości ikon, widgetów lub marginesów. W tym programie bardzo dużo uwagi poświęcono grafice. Do tego mamy wgląd do tekstu, który wyjaśnia różnice między aktywnościami, a zadaniami. Także możemy się zapoznać z regułami projektowania nawigacji.

Blackberry Smartphones UI Guidelines – program dla Blackberry jest bardzo rozbudowany. Jednak interfejs jest inny od tego w innych programach. Może to być powodem utrudnienia pracy dla grafików oraz programistów.

 

tworzenie aplikacji mobilnych